Sıkça Sorulan Sorular

Packiyi nedir?
Packiyi (Pek-İyi) kullanıp test etmen ve fikirlerini rahatça paylaşman için ücretsiz ürün gönderimi sağlayan bir platformdur. Packiyi sadece ücretsiz ürün mü gönderiyor? Tabi ki hayır! Packiyi çeşitli fırsatlar & indirim kodları ve çok daha fazlasını sunuyor.

Nasıl kayıt olabilirim?
Tek yapman gereken “Bize Katıl” butonuna basmak. 30 saniyeden kısa süren kayıt formunu doldurarak global markaların ürünlerini içeren kutulara hızlıca ulaşabilirsin. Kendinle ilgili ne kadar çok ayrıntı verirsen o kadar fazla ürün, kampanya ve indirim fırsatını seninle eşleştirebiliriz.

Kimleri kabul ediyorsunuz?
Packiyi’ye herkes kayıt olabilir. Çoklu hesap açmanın önüne geçmek ve gerçek kullanıcılar ile çalışmak adına TCKN bilgileriniz kayıt sırasında veya gönderim öncesinde talep edilebilmektedir.

Packiyi sadece Influencer’lara mı kutu gönderiyor?
Kesinlikle hayır! Packiyi bütün kullanıcılarına eşit şans tanıyarak ürün gönderimi sağlamaktadır. Markalar tarafından reklam & tanıtım çalışmaları talep edilmesi durumunda Influencerlarımız ile çalışmaktayız. Kısasacı kutularımıza herkes sahip olabilir!

Üyelik bedeli var mı?
Hayır, Packiyi’ye kayıt olmak tamamen ücretsizdir!

Packiyi kutularını denemek için ücret ödeyecek miyim?
Üye olduktan sonra yapman gereken tek şey senin için hazırlanan ücretsiz kutuları talep etmek. Packiyi olarak senden ürünler ve kargo için kesinlikle bir ücret istemiyoruz. Kısacası Packiyi tamamen ücretsiz😊

Gönderi adetlerimiz sınırlı sayıda olduğu için Packiyi üyelerinin ulaşabileceği ve büyük indirimlerle sunulacak indirimli Packiyi For All kutularını da hayata geçirdik. Packiyi For All bölümünden detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

Üye olmak için yaş sınırı var mı?
16 yaş ve üzeri herkes Packiyi.com’a üye olabilir.

Bilgilerimi değiştirebilir miyim?
Üyeliğini oluşturduktan sonra “Hesabım – Profil” sekmelerinden bilgilerine ulaşabilir ve istediğin zaman değiştirebilirsin. Profilindeki bilgilerinin doğruluğu ve istikrarlı olmasına azami dikkat gösterdiğimizi unutma.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?
Üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım – Profil” sayfasında bulunan “Şifre Değiştir” butonunu kullanarak şifreni istediğin zaman değiştirebilirsin.

Packiyi hesabımı nasıl iptal edebilirim?
Üyeliğini iptal etmen için ''Hesabım / Profil / Hesabımı Sil'' adımlarını izlemen gerekiyor. Packiyi ailesinden ayrıldığını görmeyi hiç istemeyiz. Umarız bizi bırakmazsın😊.

Packiyi kutularını nasıl deneyebilirim?
Packiyi, markalar tarafından talep edilen hedef kitlelere en uygun ve/veya en yakın profildeki kullanıcılara kutu gönderimi sağlamaktadır. Bu sebeple profilini ne kadar doldurursan, ürün deneme şansın o kadar artacaktır. Üyelik Bilgilerin – Kişisel Bilgilerin ve Alışveriş Alışkanlıklarından bize bahsederek profilini tamamen doldurabilir ve kutulara bir adım daha yaklaşabilirsin.

Yorum yapmam neden önemli?
Marka partnerlerimiz senden gelen yorum ve önerileri dikkate alarak hali hazırda bulunan ürünlerini güncellemekte, yeni çıkarmayı planladıkları ürünlere yön vermekte ve bunlara benzer birçok stratejik karar almaktadırlar. Bu sebeple geri bildirimlerini tarafsız ve doğru bir şekilde paylaşman çok önemli. Yorumların tamamen anonim ve kişisel verilerinin gizliliği göz önünde tutularak kullanılmaktadır. Packiyi kutularının sana gelmeye devam etmesini istiyorsan tek yapman gereken geri bildirimlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde bizimle paylaşmak.

Hangi sıklıkta ürünler göreceğim?
Gönderilecek kutu adedi ve kriterler tamamen marka tarafından belirlenmektedir. Bu sebeple herhangi bir ay içerisinde 2-3 adet kutu sunabilirken, bazen iki ayda sadece bir kutu görebilirsin. Elimizden geldiğince fazla marka ile çalışma yaparak seni ürünsüz bırakmamak en büyük önceliğimiz. Amacımız her ay en az 1 kutuyu seninle buluşturmak.

Ürünler elime ulaştıktan sonra ne kadar zaman içinde yorum yapabilirim?
Ürünler ile ilgili geri bildirimde bulunmak için zaman sınırlaması bulunmaktadır. Ürünün tipine göre kutu sana ulaştıktan 14 gün ile 30 gün arasında “Hesabım – Kutular” sayfanda ilgili kutunun yanında bulunan formu doldurmanı bekliyoruz. Formun ne zaman sonlanacağı bilgisini de “Kutular” sayfasından takip edebilirsin.

Ürün yorumlarını nerden yapabilirim?
Packiyi kutun sana ulaştıktan sonra “Hesabım – Kutular – Formu Doldur” adımlarını izleyerek geri bildirimlerini bizimle paylaşabilirsin. Ürünleri belirli süre denedikten sonra yorum yapman markalar için çok daha faydalı olacaktır.

Profilime uygun ürünler olduğunda nasıl bilgilendirileceğim?
Sana uygun kutu çıktığında ‘Hesabım- Kutular’’ sayfandan ve e-posta ile seni bilgilendireceğiz. Ücretsiz kutularımızı Packiyi.com’dan veya e-postanda bulunan linke tıklayarak hızlıca talep etmeyi unutma! Ayrıca Instagram hesabımızı takip ederek tüm kutulardan anında haberdar olabilirsin!

Ürün talep etmeden önce nelere dikkat etmeliyim?
Packiyi kutuların sana gönderebilmemiz için alıcı ve iletişim bilgilerini (adres, telefon) eksiksiz doldurulmuş olman gerekmektedir.

Talebimin kabul olduğu ürünler ne zaman elime ulaşır?
Packiyi kutuları hedeflenen adette talep toplanmasından sonra ki 7-10 iş günü içerisinde, resmî tatiller dışında kalan iş günlerinde kargoya verilmektedir.

“Hesabım – Kutular” kısmından kutunun durumunu takip edebilirsin. Teslimat anında adreste bulunulmaması durumunda kargo görevlisi "Haber Formu" bırakacaktır. Bu durumda siparişini 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden teslim alman gerekmektedir. Teslim alınmayan Packiyi kutusu iade olur ve yeni bir gönderim yapılmaz. Packiyi gönderim yaptıktan sonra iptal ve iade kabul etmemektedir.

Kutuyu teslim alamamam sonraki kutuların gelişini etkiler mi?
Packiyi tamamen güven ve karşılıklı fayda sağlamak amacı ile kurulmuştur. Bu kapsamda sana göndereceğimiz ürünlere gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesini bekliyoruz. Tarafına ulaşmayan kutular 3 gün süre ile en yakın kargo şubesinde tutulur. Kutunun teslim alınmaması durumunda belirli süre ürün gönderiminden mahrum kalabilirsin.

Kargo durumunu nasıl takip edebilirim?
Packiyi.com sitesine girerek ‘’Hesabım - Kutularım’’ sayfasından ‘’Detaylar’’ sekmesine tıklayarak kutunun teslimat aşamalarını kolayca görüntüleyebilirsin.

Teslimat için bir ödeme yapmam gerekli mi?
Kargo tamamen ücretsizdir!

Packiyi ücretsiz kutularını iade edebilir miyim?
Ücretsiz kutu siparişleri iptal veya iade edilememektedir.

Gelen kutu yanlış-eksik veya hatalı ürün içeriyorsa ne yapmalıyım?
Siparişin ulaştığında, kargo görevlisi yanındayken Packiyi kutunu kontrol etmeni ve kargonun eksik ya da hatalı gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak rica etmeni öneririz. Eğer bu adımı atladıysan ve kutun ile ilgili herhangi bir hata olduğunu sonradan fark ettiysen sorununu bize info@packiyi.com adresinden de iletebilirsin.

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?
MNG ve UPS kargo firmaları ile çalışmaktayız.

Packiyi For All kutularının farkı nedir?
Marka partnerlerimiz ile yapacağımız çalışmalarda gönderi adetleri sınırlı sayıda olmaktadır. İlgili ürünlerden seni mahrum bırakmamak için çok avantajlı fiyatlarla Packiyi For All kutularını hazırladık. Packiyi For All kutuları deneme ve/veya orijinal boy ürünler içerecek ve piyasaya göre çok daha düşük fiyatlarla beğenine sunulacaktır.

Packiyi For All kutuları kaç günde elime ulaşır?
Kutularımız siparişin sonrasında en fazla 5-7 iş günü içerisinde adresine teslim edilecektir. İkamet ettiğin bölgenin kargo firmalarına yakınlığına göre teslimat süresi 10 iş gününe kadar çıkabilmektedir.

Packiyi For All kutularını iade edebilir miyim?
Packiyi For All kutularını teslim aldığın tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edebilirsin. Kutunu iade edebilmek için senden iki şey bekliyoruz. 1- Kutunun içerisinde bulunan ürünlerin kullanılmamış ve zarar görmemiş olmasını 2- Kutun sana ulaştıktan itibaren 14 (on dört) gün içerisinde iade etmeni bekliyoruz
İade talebini info@packiyi.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsin.

Nasıl Packiyi Influencer’ı olabilirim?
Tek yapman gereken kayıt olduktan sonra “Hesabım” sayfasında bulunan “Packiyi Influencer olmak istiyorum” butonuna tıklayıp sosyal medya bilgilerini bizimle paylaşmak. İnceleme ekibimiz, hesabının marka kurallarımıza uyup uymadığını belirlemek için hesabını, etkileşimini ve diğer önemli kriterleri doğrulayacaktır. Kabul edilmen durumunda seni e-posta veya Packiyi.com üzerinden bilgilendireceğiz.

Kimleri kabul ediyorsunuz?
Bilgilerin gerçek mi? Paylaşımların etik olarak her yaş ve düşünce yapısından hedef kitleler için uygun mu? Gerçek takipçilerin, etkileşim gücün ve tanıtım yeteneğin var mı? Yukarıdaki her şeye evet cevabı verdiysen, kesinlikle kabul edileceksin demektir! Aldığın kutu fırsatlarının adedi ve değeri ulaştığın kitlenin boyutuna ve etkileşimine bağlı olarak seçilmektedir.

Göndereceğiniz kişileri nasıl seçiyorsunuz?
Markaların istedikleri kampanya şartlarına göre takipçi sayın, beğeni adedin, görüntülenme sayısı gibi rakamlar önem teşkil etmektedir. Bununla birlikte her seviyeden Influencera şans vermek adına Influencer Puanı sistemini tasarladık. Hızlı ve basit bir örnek vermek gerekirse; 2500 takipçiye sahip bir hesap 20.000 takipçiye sahip bir hesaptan daha fazla puana sahip olabilir. Yani her kutu için kendi şansını kendin yaratacaksın!

Tamamen ücretsiz mi?
Evet, Packiyi Influencerlar için %100 ücretsizdir! Daha da iyisi, bazı durumlarda yalnızca ücretsiz ürünler almayacaksın. Packiyi yüksek etkileşimli Influencerlar’in kazanç sağladığı kampanya modelleri de yaratıyor. Kazanacağın ücret ve fırsat sayısı tamamen Marka Partnerlerimize ve yarattığın satış & pazarlama etkisine bağlıdır.

Packiyi Influencer’ı olmak için takipçi sayım önemli mi?
Packiyi Influencer olabilmek için en az 1000 takipçi sayınız olması gerekmektedir.

Packiyi Influencer’ı olmak için yaş sınırı var mı?
18 yaş ve üzeri herkes Packiyi Influencer olabilir.

Paylaşım yaparken nelere dikkat etmeliyim?
Influencer olarak marka partnerlerimiz tarafından istenen şartlara uyman dışında paylaşımlarına kesinlikle karışmıyoruz. Senin tanıtım yeteneğin ve etkini görmek bizim için önemli. Yapılan paylaşımlarda herhangi bir rahatsız edici içerik veya görüntü olması halinde ise hızlıca üyeliğinin sonlanacağını bilmeni isteriz.

Ne kadar para kazanabilirim?
Packiyi üzerinden sağladığın her satış için Influencer Puanın çerçevesinde komisyon kazanma imkânı sunuyoruz. Markalar ile yapılacak etkileşim ve tanıtım amaçlı çalışmaların gelir modelleri için kampanya özelinde bilgilendirmekteyiz.

Influencer Puanı nedir?
Sosyal medya hesabını incelendikten sonra geliştirdiğimiz hesaplama metodolojisi ile senin için Influencer Puanı belirlemekteyiz. Yaptığın satışlar ve kampanya çalışmalarındaki etkin ile Influencer Puanını yükseltebilirsin. Influencer puanın ile doğru orantılı olarak sana sunacağımız iş fırsatları ve satışlardan elde edeceğin gelirde artacaktır.

Size Nasıl Ulaşabilirim?
Hesabınla ilgili sorun yaşıyorsan: destek@packiyi.com.
Soru yorum ve geri bildirimlerin için: geribildirim@packiyi.com.
Influencerlara ürün göndermekle ilgilenen bir Marka isen: marka@packiyi.com.

Packiyi kutularını nasıl deneyebilirim?
Packiyi kutularımızı sosyal medya profiline uygunluğuna ve markaların belirlediği kriterlere göre sunmaktayız. Sakın unutma! Ne kadar başarılı bir Influencer olduğunu bizlere ve partnerlerimize gösterirsen o kadar fazla ürün ve fırsatı sana sunabiliriz.

Yorum yapmam neden önemli?
Denediğin ürünler ile ilgili yorumlarını tamamen tarafsız ve doğru bir şekilde bizlerle paylaşman hem takipçilerin hem de o ürünlerin sana ulaşmasını sağlayan markaların ürünlerine yön verebilmesi için çok kritik. Ürün ile ilgili verdiğin geri bildirim olumlu veya olumsuz olması bir sonraki kutu için şansını etkilemez. Fakat ürün denemeye devam etmek ve Influencer puanı kazanmak istiyorsan ürün yorumlarını eksiksiz doldurman çok önemli. Takipçilerinin senin yorumunu dikkate alarak hareket edebileceğini unutma!

Hangi sıklıkta ürünler göreceğim?
Kutu adedi ve kriterler tamamen marka tarafından belirlenmektedir. Bu sebeple herhangi bir ay içerisinde 2-3 adet kutu sunabilirken, bazen iki ayda sadece bir kutu görebilirsin. Elimizden geldiğince fazla marka ile çalışma yaparak seni ürünsüz bırakmamak en büyük önceliğimiz. Amacımız her ay en az 1 kutuyu seninle buluşturmak.

Ürünler elime ulaştıktan sonra ne kadar zaman içinde tanıtım yapmalıyım?
Packiyi olarak marka tarafından bir talep gelmediği sürece tanıtım çalışmalarınıza karışmıyoruz. Kurduğumuz platform yaptığınız tanıtım ve satış üzerinden sizlere çeşitli fırsatlar sunmayı hedeflediği için ne kadar büyük bir Influencer olmak istiyorsanız o kadar hızlı ve fazla tanıtım yapmanızı bekliyoruz.

Yaptığım tanıtımların bana ne faydası var?
Sosyal medya üzerinden yaptığınız tanıtım çalışmalarının sonuçlarına göre Influencer Puanı kazanabilecek aynı zamanda satışlardan da Influencer Puanınla doğru orantılı artan komisyon kazanacaksınız.

Yaptığımız tanıtımları nasıl takip edeceksiniz?
Tanıtım çalışmalarının sonuçlarını ilgili kutu seçeneği içerisinde bulunan dönüşüm raporu alanına yüklemeniz gerekmektedir.

Yaptığımız satışları nasıl takip edeceksiniz.
Tanıtım çalışmalarının sonuçlarını ilgili kutu seçeneği içerisinde bulunan dönüşüm raporu alanına yüklemeniz gerekmektedir.

Ürünler elime ulaştıktan sonra ne kadar zaman içinde yorum yapabilirim?
Ürün yorumlamak için zaman sınırlaması bulunmaktadır. Ürünün tipine göre 7 gün ile 21 gün arasında değişmektedir bu süre. Takipçilerin senin yorumunu dikkate alacağı için olabildiğince hızlı yorum yapmanı öneririz. Denediğin ve tanıttığın ürünler hakkında yorum yapman için ne kadar süre kaldığını ‘Kutular” sayfasından takip edebilirsin.

Ürün yorumlarını nerden yapabilirim?
Packiyi kutun sana ulaştıktan sonra “Hesabım – Kutular – Formu Doldur” adımlarını izleyerek geri bildirimlerini bizimle paylaşabilirsin. Ürünleri belirli süre denedikten sonra yorum yapman marka ve takipçilerin için çok daha faydalı olacaktır.

Profilime uygun ürünler olduğunda nasıl bilgilendirileceğim?
Sana uygun kutu çıktığında ‘Hesabım- Kutular’’ sayfandan ve e-posta ile seni bilgilendireceğiz. Ücretsiz kutularımızı Packiyi.com’dan veya e-postanda bulunan linke tıklayarak hızlıca talep etmeyi unutma! Ayrıca Instagram hesabımızı takip ederek tüm kutulardan anında haberdar olabilirsin!

Packiyi For All kutularının farkı nedir?
Marka partnerlerimiz ile yapacağımız çalışmalarda gönderi adetleri sınırlı sayıda olmaktadır. İlgili ürünlerden seni mahrum bırakmamak için çok avantajlı fiyatlarla Packiyi For All kutularını hazırladık. Packiyi For All kutuları deneme ve/veya orijinal boy ürünler içerecek ve piyasaya göre çok daha düşük fiyatlarla beğenine sunulacaktır.

Packiyi For All kutuları kaç günde elime ulaşır?
Kutularımız siparişin sonrasında en fazla 5-7 iş günü içerisinde adresine teslim edilecektir. İkamet ettiğin bölgenin kargo firmalarına yakınlığına göre teslimat süresi 10 iş gününe kadar çıkabilmektedir.

Packiyi For All kutularını iade edebilir miyim?
Packiyi For All kutularını teslim aldığın tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edebilirsin. Kutunu iade edebilmek için senden iki şey bekliyoruz. 1- Kutunun içerisinde bulunan ürünlerin kullanılmamış ve zarar görmemiş olmasını 2- Kutun sana ulaştıktan itibaren 14 (on dört) gün içerisinde iade etmeni bekliyoruz
İade talebini info@packiyi.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsin.